Eksperci:

Jerzy Miklewski

 Prezes Zarządu PROJEKT HOTEL Sp. z o.o.

Miejsce urodzenia: Polska, Warszawa

Wykształcenie: Szkoła Główna Planowania i Statystyki w Warszawie

 Jerzy Miklewski jest właścicielem niezależnych firm doradczych HOTELON i PROJEKT HOTEL. Firmy te świadczą kompleksowe usługi doradcze dla inwestorów hotelarskich w Polsce i za granicą.

Ma wieloletnie doświadczenie w określaniu i realizacji hotelowych projektów inwestycyjnych. Jerzy Miklewski doradzał setkom potencjalnych inwestorów, którzy chcieli inwestować w hotele w Polsce. Należy do nielicznego grona niezależnych doradców inwestorów hotelarskich w Polsce. Bywa także inwestorem hotelarskim. Jest wykładowcą i trenerem, a także analitykiem polskiego rynku hotelowego. Specjalizacja: wszechstronne analizy lokalizacji dla inwestycji hotelowych, Studia wykonalności i pozyskiwanie partnerów (operatorów) do projektów hotelarskich.

 

Sergij Pidmogylnyj

 Partner PROJEKT HOTEL; konsultant w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania. Specjalizacja: turystyka (Ukraina).

 Ma doświadczenie w opracowaniu i realizacji koncepcji, strategii i programów rozwoju turystyki dla obszarów administracyjnych i na obiektach turystycznych (miasta: Kamieniec Podolski, Berdyczów, województwo Iwano-Frankowskie, Tarnopolskie, Mikołajowskie). Organizator różnotematycznych szkoleń, seminariów, konferencji, kongresów, wystaw oraz innych wydarzeń biznesowych i społecznych. Organizator imprez, eventów, podróży. Twórca autorskich, dedykowanych programów tematycznych dla grup korporacyjnych. Współautor turystycznego media-projektu ZIELONY PRZEWODNIK. Jest współwłaścicielem biura turystycznego TERRA INCOGNITA, sieci sklepów sprzętu turystycznego GORGANY.COM, kierownikiem projektów Ukraińskiego Stowarzyszenia Turystyki Przygodowej i Ekoturystyki (UAETA.ORG)

 

 

Marcin J.  Podobas

 rozpoczął swoją karierę w roku 1995 pracując jako konsultant w firmie grupie inwestycyjnej Nywig SA pracując dla takich klientów jak Amplico czy Bank Pekao SA.

Pełnił funkcję kolejno zastępcy dyrektora inwestycyjnego, dyrektora ds. relacji inwestorskich i prokurenta w Pioneer Real Estate Advisors Poland Sp. z o.o. oraz zarządzanym przez nią pierwszym polskim funduszu nieruchomości – Pioneer Real Estate Fund SA. W latach 2001-2004 pełnił funkcję

dyrektora zarządzającego w firmie Tishman Polska Sp. z o.o. należącej do Tishman Realty & Construction Inc. Gdzie był m.in. konsultantem takich projektów jak Hotel Sheraton Kraków, Hotel Coutryard by Marriott Warsaw, Radisson Blu Gdańsk. Pełnił funkcję prezesa zarządu w spółce BNY NATIONAL TRUSR TFI SA zależnej od Bank of New York Mellon Inc.

 

W roku 2007 został powołany do zarządu Europejskiego Funduszu Hipotecznego SA na funkcję wiceprezesa zarządu gdzie odpowiadał m.in. za negocjacje ze Starwood Inc. dotyczące projektu Sheraton Mazury Lakes Resort w Mikołajkach.

 

Andrzej  Chmielewski

 Dyrektor Generalny firmy NOVA GROUP, która od ponad 28 lat należy do liderów branży kosmetycznej, Wellness & SPA.

Jest jednym z założycieli Polskiego Związku Solaryjnego, pełniąc przez kilka lat funkcję wice Prezesa PZS, brał czynny udział w stworzeniu Związku Wystawców Pracodawców Kosmetyki Profesjonalnej, a także w pracach Polskiego Stowarzyszenia Wellness & Spa.

 

Swoim doświadczeniem dzielił się na wielu kongresach i konferencjach organizowanych w Polsce przez znakomite tytuły branżowe, organizacje targowe, czy stowarzyszenia. Jest autorem wielu publikacji dotyczących w/w branż. Andrzej Chmielewski jest zawsze o krok przed konkurencją! Od lat jego firma jest pionierem wielu niespotykanych rozwiązań, wnosi świeżość i innowacyjność do branży kosmetycznej, w SPA & Wellness, w medycynie estetycznej. Setki referencji z najważniejszych hoteli w Polsce.

 

Olesia  Manołowa

ukraiński Partner PROJEKT HOTEL (Ukraina), założycielka konsultingowej spółki «Finance in Hotel»

 

Po ukończeniu studiów z najwyższymi ocenami, rozpoczęła swoją krierę zawodową od wykonywania obowiązków finansisty w hotelu "OPERA" ***** w Kijowie na etapie jego budowy. Od 2004 do 2013 roku pracowała w pierwszym pięciogwiazdkowym hotelu na Ukrainie „Premier Palace” w Kijowie w oddziale finansowo-analitycznym. Spółka «Finance in Hotel» (od 2013) ma podstawową działalnością jest opracowywanie i wdrażanie efektywnych systemów planowania i budżetowania w rachunkowości zarządczej hotelu, restauracji i innych wydziałów hotelu. Olesia Manołowa otrzymała wykształcenie w Szwajcarii w Lausanne Hoteliero School, ukończyła kilka kursów budżetowania i planowania w Rosji, a także otrzymała certyfikat biznes trenera I. Pintusewicza. W 2014 roku doszło do podpisania umowy o partnerskiej współpracy pomiędzy «Finance in Hotel»   i PROJEKT HOTEL obejmującej obszary Polski i Ukrainy.

 

Dariusz Winnicki

 Partner PROJEKT HOTEL

 

Zajmuje się szeroko rozumianym interimanagementem w szczególności zarządzaniem hotelami i obiektami konferencyjnymi. Dodatkowo prowadzi działalność doradczą i konsultingową w zakresie budowy i prowadzenia inwestycji hotelowej. Dodatkową gałęzią działalności jest branża IT w ramach której prowadzone są działania dotyczące wdrażania oprogramowania hotelowego oraz optymalizowanie funkcjonowania obiektów pod kątem rozwiązań informatycznych. Uczestnictwo w realizacji następujących projektach: Lido Apartments & Spa, Sarbinowo, Polska (91  apartamentów, 9 domów, SPA oraz restauracja); Kompleks Hotelowo Konferencyjny, Oficjalne Centrum Pobytowe Euro 2012 „OLANDIA”, Prusim, Polska; TOYA Golf & Country Club, Wrocław, Polska; Hotel Amber Baltic ****, Hotel Hansa **, Amber Baltic Golf Court, Międzyzdroje, Polska Vienna International Hotelmanagement A.G. S.A. z siedzibą w Wiedniu; Hotel “Jan III Sobieski” ****, Warszawa, Polska; Hotel System Management, Hotel System Restaurants, Hotel System Premium Poznań ***, Poznań, Polska; Investon Sp. z o.o. Hotel Ideal * * /* * *, Świebodzin, Polska, Hotel Qubus ****                      w Gorzowie Wielkopolskim, Polska.    

 

Robert Dylewski

 Prezes Zarządu PHILOXENOS Sp. z o.o.

Spółka podpisała 20-letnią umowę o zarządzanie obiektem hotelowym w Bydgoszczy z  franczyzą sieci Hilton Worldwide, pod marką Hampton by Hilton.

Spółka jest odpowiedzialna za koordynowanie procesu inwestycyjnego, odbiory techniczne i operacyjne, fazę pre-openingu oraz zarządzanie obiektem po jego otwarciu przed i dla sieci Hilton Worldwide oraz spółki Stara Farbiarnia.

 

Obecnie prowadzone są zaawansowane prace nad uzyskaniem franczyzy sieci Hilton Worldwide dla kilku projektów na terenie Polski oraz poza jej granicami.

 

Аndrij Ginkuł

 wspólnik i dyrektor wykonawczy w Konsultingowym Stowarzyszeniu «Nawigator» (Ukraina)

 

Ekspert w zakresie spraw i problemów prawnych (tworzenie prawnych modeli, przygotowywanie projektów norm prawnych, obsługa prawna). Kierownik projektów, ekspert, konsultant w zakresie turystycznego rozwoju Ukrainy a także poza jej granicami. Ekspert w zakresie rozwoju infrastruktury turystycznej i produktu turystycznego (definiowanie projektów, definiowanie i przygotowywanie projektowych propozycji, audyt turystyczny). Praktyczne doświadczenie wynikające z: uczestnictwa w projekcie UE «Pomoc na rzecz Państwowej Agencji Ukrainy do spraw turystyki i sanatoriów», uczestnictwa w zwiększaniu potencjału Państwowej Agencji Ukrainy do spraw turystyki i sanatoriów, przygotowywania państwowego, celowego programu rozwoju turystyki do przedstawienia go pod obrady rządu Ukrainy, uczestnictwa w procesie opracowywania strategii rozwoju turystycznego miasta Kijowa, włączając w to marketing i kalendarz współpracy z ekspertami GIZ, uczestnictwa w grupie roboczej opracowującej folder miasta, prowadzenia szkoleń z tematyki rozwoju turystyki, uczestnictwa w projektach rozwoju infrastruktury turystycznej w województwach: Kamieniec Podolski, Iwano-Frankowsk i Czernichów.

 

Аleksandr  Weres

 Dyrektor zarządzający firmy «Projektowanie biznesu» (Białoruś)

Aleksandr Weres posiada 10-letnie doświadczenie w sferze doradztwa inwestycyjnego (badania rynku, przygotowywanie dokumentacji przedinwestycyjnej, biznesplanów i modeli finansowych, założeń techniczno-ekonomicznych inwestycji, nadzorowanie inwestycji).

 

Wykształcenie: Białoruski narodowy techniczny uniwersytet, wydział budownictwa, kierunek zarządzenia budową. Magister nauk ekonomicznych w specjalności marketing, 2005 rok.